محققان دانشگاه کلمبیا :

محققان دوربینی ورقه ای شکل ساخته اند

امروزه دیگر دوربین ها را می توان در هر دستگاهی پیدا کرد، اما شاید خیلی زود روزی برسد که بتوانیم دوربین ها را به دور اشیا و یا حتی پوست بدن بپیچیم. محققان دانشگاه کلمبیا، اخیرا «دوربین ورقه ای انعطاف پذیری» ساخته اند که به جای تنها یک سنسور، از چند سنسور بهره می برد که هنگام خم شدن سطح دوربین، همچنان کارایی خود را حفظ می کنند.

اگر تحقیقات به خوبی پیش رود می توان بزودی دوربین هایی به اندازه کارت های اعتباری ساخت که با خم کردن بدنه، میدان دیدشان تغییر می کند. یا حتی می توان با پوشاندن بدنه اتومبیل ها و لامپ ها با این ورقه انعطاف پذیر، دوربین های 360 درجه واقعیت مجازی پدید آورد. محققان دانشگاه کلمبیا برای ساخت این دوربین ابتدا تصمیم گرفتند تا لنزهایی کوچک را روی سنسورهایی تک پیکسلی متصل کنند؛ کاری که پیش از این در ساخت سطوح خمیده امتحان شده بود. با این حال آنها متوجه شدند که بعد از خمیدگی صفحه، شکاف میان سنسورها به تصویر نهایی آسیب خواهد زد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 12 ارديبهشت 1395 ساعت 10:12
  • اندازه قلم
() Домашний Арест 6 Серия Смотреть`сериал`домашний`арест

گروه فناوری اطلاعات جومی ارائه کننده ی خدمات جوملا اعم از قالب فارسی جوملا ، افزونه فارسی جوملا ، هاست ویژه جوملا و.....

وبگاه: www.joomi.ir/

آخرین‌ها از () Домашний Арест 6 Серия Смотреть`сериал`домашний`арест

محتوای بیشتر در این بخش: « مشخصات فنی Galaxy C7

کمیته دفاع شخصی و قوه الرمی

کیوشو سلف دیفنسسبک کیوشو سلف دیفنس در سال 87 از فدراسیون ورزشهای رزمی مجوز فعالیت دریاف کرد. این سبک نمایندگی از سازمان جهانی دفاع شخصی به مرکزیت ایتالیا را دارد. سازمان جهانی دفاع شخصی ایتالیا معتبرترین سازمان دفاع شخصی ایتالیا است که مورد تایید کمیته المپیک ایتالیا می باشد و در بیش از 70 کشور دنیا نماینده دارد.