قاهره :

«حلایب و شلاتین» جزئی از خاک مصر است

  • یکشنبه, 01 ارديبهشت 1392 ساعت 21:00
  • منتشرشده در اخبار جهان
  • خواندن 1426 دفعه

وزارت خارجه مصر در واکنش به درخواست سودان برای مذاکره بر مناطق «حلایب و شلاتین» که مدتهاست مورد مناقشه دو کشور است، تأکید کرد که این مناطق جزئی از خاک مصر است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در پی واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان از سوی مصر، وزارت خارجه سودان نیز با صدور بیانیه‌ای از مصر خواسته درباره مناطق مورد مناقشه «حلایب و شلاتین» با سودان مذاکره کند. خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گزارش داد در پاسخ به این بیانیه سخنگوی وزارت خارجه مصر، تأکید کرده حلایب و شلاتین زمین‌هایی مصری و تحت حاکمیت این کشور است و مصر پاسخ بیشتری به بیانیه وزارت خارجه سودان نخواهد داد. وزارت خارجه سودان همچنین مصر را تهدید کرده بود اگر مذاکره را نپذیرد به دادگاه‌های بین المللی مراجعه خواهد کرد. هفته گذشته در جریان سفر «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان، قاهره و ریاض توافقی امضا کردند که طی آن دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان واگذار شده است. دولت مصر مدعی شده اسنادی دارد که حاکی است ریاض مالک این دو جزیره است، این اقدام دولت مصر با واکنش تند شهروندان مصری مواجه شده و به از سر گرفته شدن اعتراضات خیابانی مردم منجر شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 12 ارديبهشت 1395 ساعت 10:01
  • اندازه قلم
() Домашний Арест 6 Серия Смотреть`сериал`домашний`арест

گروه فناوری اطلاعات جومی ارائه کننده ی خدمات جوملا اعم از قالب فارسی جوملا ، افزونه فارسی جوملا ، هاست ویژه جوملا و.....

وبگاه: www.joomi.ir/

آخرین‌ها از () Домашний Арест 6 Серия Смотреть`сериал`домашний`арест

کمیته دفاع شخصی و قوه الرمی

کیوشو سلف دیفنسسبک کیوشو سلف دیفنس در سال 87 از فدراسیون ورزشهای رزمی مجوز فعالیت دریاف کرد. این سبک نمایندگی از سازمان جهانی دفاع شخصی به مرکزیت ایتالیا را دارد. سازمان جهانی دفاع شخصی ایتالیا معتبرترین سازمان دفاع شخصی ایتالیا است که مورد تایید کمیته المپیک ایتالیا می باشد و در بیش از 70 کشور دنیا نماینده دارد.